KÍGYÓ  GYÓGYSZERTÁR
MAKÓ
Egy Igazi makói patika! Egy Igazi makói patika!
Bevásárló kosár
Az Ön kosarában
0 termék van
Magyar
English
Roman
KÍGYÓ GYÓGYSZERTÁR - MAKÓ
LAKTÁZ ENZIM 6500FCCU RÁGÓT BIO 100X

Fogyasztói ár: 4654,- Ft
Akciós ár: 4180,- Ft (41,80 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

LAKTÁZ ENZIM 6500FCCU RÁGÓT BIO 100X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
RAPHACOL TABLETTA 30X

Fogyasztói ár: 1735,- Ft
Akciós ár: 1734,- Ft (57,80 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

RAPHACOL TABLETTA 30X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
GAVISCON MENTA ÍZŰ BELS SZUSZPENZIÓ 1X300ML

Fogyasztói ár: 4065,- Ft
Akciós ár: 3650,- Ft (3 650,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

GAVISCON MENTA ÍZŰ BELS SZUSZPENZIÓ 1X300ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
COSMOS SEBTISZTÍTÓ SPRAY 50ML

Fogyasztói ár: 3565,- Ft
Akciós ár: 2850,- Ft (57,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

COSMOS SEBTISZTÍTÓ SPRAY 50ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
FLEXAGIL KRÉM 150G

Fogyasztói ár: 6190,- Ft
Akciós ár: 5880,- Ft (39,20 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

FLEXAGIL KRÉM 150G

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
BILOMAG FORTE GINKGO 120MG KAPSZULA 60X

Fogyasztói ár: 4940,- Ft
Akciós ár: 4440,- Ft (74,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

BILOMAG FORTE GINKGO 120MG KAPSZULA 60X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
NASIVIN KIDS 0,25MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

Fogyasztói ár: 4020,- Ft
Akciós ár: 3610,- Ft (3 610,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

NASIVIN KIDS 0,25MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
NASIVIN CLASSIC 0,5MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

Fogyasztói ár: 4020,- Ft
Akciós ár: 3610,- Ft (3 610,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

NASIVIN CLASSIC 0,5MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
VALERIANA NIGHT FORTE ÉTRKIEG KAPSZ 60X

Fogyasztói ár: 5635,- Ft
Akciós ár: 5634,- Ft (93,90 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

VALERIANA NIGHT FORTE ÉTRKIEG KAPSZ 60X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
ALGOPYRIN / ALGOPYRIN NEO 500 MG FILMTABLETTA 30X BUB

Fogyasztói ár: 4282,- Ft
Akciós ár: 4060,- Ft (135,33 Ft/db)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

ALGOPYRIN / ALGOPYRIN NEO 500 MG FILMTABLETTA 30X BUB

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
LAKTÁZ ENZIM 6500FCCU RÁGÓT BIO 100X

Fogyasztói ár: 4654,- Ft
Akciós ár: 4180,- Ft (41,80 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

LAKTÁZ ENZIM 6500FCCU RÁGÓT BIO 100X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
RAPHACOL TABLETTA 30X

Fogyasztói ár: 1735,- Ft
Akciós ár: 1734,- Ft (57,80 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

RAPHACOL TABLETTA 30X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
GAVISCON MENTA ÍZŰ BELS SZUSZPENZIÓ 1X300ML

Fogyasztói ár: 4065,- Ft
Akciós ár: 3650,- Ft (3 650,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

GAVISCON MENTA ÍZŰ BELS SZUSZPENZIÓ 1X300ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
COSMOS SEBTISZTÍTÓ SPRAY 50ML

Fogyasztói ár: 3565,- Ft
Akciós ár: 2850,- Ft (57,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

COSMOS SEBTISZTÍTÓ SPRAY 50ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
FLEXAGIL KRÉM 150G

Fogyasztói ár: 6190,- Ft
Akciós ár: 5880,- Ft (39,20 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

FLEXAGIL KRÉM 150G

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
BILOMAG FORTE GINKGO 120MG KAPSZULA 60X

Fogyasztói ár: 4940,- Ft
Akciós ár: 4440,- Ft (74,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

BILOMAG FORTE GINKGO 120MG KAPSZULA 60X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
NASIVIN KIDS 0,25MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

Fogyasztói ár: 4020,- Ft
Akciós ár: 3610,- Ft (3 610,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

NASIVIN KIDS 0,25MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
NASIVIN CLASSIC 0,5MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

Fogyasztói ár: 4020,- Ft
Akciós ár: 3610,- Ft (3 610,00 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

NASIVIN CLASSIC 0,5MG/ML TARTÓSÍTÓMENTES OLD ORRSP 1X10ML

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
VALERIANA NIGHT FORTE ÉTRKIEG KAPSZ 60X

Fogyasztói ár: 5635,- Ft
Akciós ár: 5634,- Ft (93,90 Ft/)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>

×

VALERIANA NIGHT FORTE ÉTRKIEG KAPSZ 60X

bekerült a kosárba

 db    Kosárba
ALGOPYRIN / ALGOPYRIN NEO 500 MG FILMTABLETTA 30X BUB

Fogyasztói ár: 4282,- Ft
Akciós ár: 4060,- Ft (135,33 Ft/db)
Akció vége: 2025.04.30.
További információk >>>


×

ALGOPYRIN / ALGOPYRIN NEO 500 MG FILMTABLETTA 30X BUB

bekerült a kosárba

 db    Kosárba

TOVÁBBI RÉSZLETEK


NEO CITRAN MEGFÁZÁSRA ÉS KÖHÖGÉSRE KEM KAPSZ 16X BUB

Vény nélkül
kapható
gyógyszer
Raktáron
Fogyasztói ár: 3410,- Ft (213,12 Ft/)

×

NEO CITRAN MEGFÁZÁSRA ÉS KÖHÖGÉSRE KEM KAPSZ 16X BUB

bekerült a kosárba

 db   Kosárba

Hatóanyag:
paracetamol kombinációk

ATC csoport:
Fájdalomcsillapítók

Forgalmazó:
GlaxoSmithKline-Consumer Magyarország Kft.

Helyettesítő készítmények >>>


NEO CITRAN MEGFÁZÁSRA ÉS KÖHÖGÉSRE KEM KAPSZ 16X BUB

Raktáron
Fogyasztói ár: 3410,- Ft (213,12 Ft/)

×

NEO CITRAN MEGFÁZÁSRA ÉS KÖHÖGÉSRE KEM KAPSZ 16X BUB

bekerült a kosárba

 db   Kosárba

Hatóanyag:
paracetamol kombinációk

ATC csoport:
Fájdalomcsillapítók

Forgalmazó:
GlaxoSmithKline-Consumer Magyarország Kft.

Betegtájékoztató

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula
paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin

Felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leirtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
* Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
* További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
* Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
* Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma
1. Milyen tipusú gyógyszer a Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula (továbbiakban Neo Citran kapszula) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. Milyen tipusú gyógyszer a Neo Citran kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Neo Citran kapszula megfázás, meghülés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál. Ezek közé a tünetek közé tartozik az enyhe/közepes erősségü fájdalom, láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

A Neo Citran kapszula kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.

A Neo Citran kapszula kizárólag akkor alkalmazható, ha az alábbi tünetek MINDEGYIKE fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kiséri.

Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran kapszula?
A Neo Citran kapszula három hatóanyagot tartalmaz:
* a paracetamol fájdalom- és lázcsillapitó.
* a fenilefrin az orrdugulást csökkenti. Az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentése révén megszünteti az orrdugulást és könnyebbé teszi a légzést.
* a gvajfenezin egy köptető, amely fellazitja a váladékot és megkönnyiti a hurutos köhögést.


2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát:
* ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a gvajfenezinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
* ha szivbetegsége van vagy magas a vérnyomása (hipertónia),
* ha cukorbeteg,
* ha pajzsmirigy-túlmüködése van,
* ha zárt zugú zöldhályogja (glaukómája) van (magas a szem belnyomása),
* ha a vese közelében található mellékvesét érintő bizonyos daganatos betegsége van (feokromocitóma),
* ha jelenleg monoamino-oxidáz-inhibitorokat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet (ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek),
* ha triciklusos antidepresszánsokat szed,
* ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szivproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek),
* ha más szimpatomimetikus készitményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerü pszichostimuláns szereket szed.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Fontos, hogy a Neo Citran kapszulát kizárólag akkor alkalmazza, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

Paracetamolt tartalmaz.
Ne szedje más paracetamol-tartalmú készitményekkel együtt!
Ne vegyen be többet az ajánlott adagnál, mert súlyos májkárosodás alakulhat ki.

Általánosságban, a fájdalomcsillapitók rendszerinti alkalmazása, különösképpen több fájdalomcsillapitó kombinációban történő alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat, növelve a veseelégtelenség kockázatát.

A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholos italokat.
Ne szedje együtt más, köhögés, megfázás vagy orrdugulás elleni készitménnyel.

Forduljon orvoshoz, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kiséri.

A Neo Citran kapszula alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:
* ha veseproblémája van,
* ha májproblémája van
* ha prosztata-megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartás vagy vizelési nehézség állhat fenn Önnél,
* ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindróma),
* ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél (Gilbert-szindróma),
* ha súlyos fertőzés áll fenn Önnél, súlyosan alultáplált, kórosan sovány vagy erős alkoholfogyasztó
* ha Önnél krónikus köhögés (például dohányzás miatt kialakuló), asztma, kórnikus hörghurut vagy tüdőtágulat (tüdőbetegség) áll fenn.

Gyermekek és serdülők
A készitmény nem alkalmazható 16 év alatti serdülők és gyermekek esetén, illetve olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

Egyéb gyógyszerek és a Neo Citran kapszula
Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha jelenleg az alábbiakat szedi:
* a depresszió és a Parkinson-kór kezelésére alkalmazott monoaminoxidáz-gátlók (MAOI-k), vagy a depresszió kezelésére alkalmazott triciklusos antidepresszánsok vagy ha az elmúlt 14 napban szedett ilyen készitményt.
* vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, például béta-blokkolók.
* szimpatomimetikus készitmények, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerü pszichostimuláns szerek.

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, különösen az alábbiakról:
* a szivelégtelenség és a rendellenes szivritmus kezelésére alkalmazott gyógyszerek (digoxin és más szivglikozidok).
* vérhigitó (véralvadásgátló) gyógyszerek, például warfarin vagy más kumarinok.
* hányinger és hányás elleni gyógyszerek, például metoklopramid vagy domperidon.
* tuberkulózis (rifampicin és izoniazid), illetve baktériumok okozta fertőzések (klóramfenikol) elleni gyógyszerek.
* epilepsziás rohamok kezelésére alkalmazott gyógyszerek, például lamotrigin, fenitoin, fenobarbitál és karbamazepin.
* a koleszterinszint csökkentésére alkalmazott kolesztiramin.
* a HIV-fertőzés (AIDS) kezelésére alkalmazott zidovudin (AZT).
* a köszvény kezelésére alkalmazott probenecid.
* a migrén esetén alkalmazott ergotamin és metizergid.
* láz vagy enyhe fájdalom kezelésére alkalmazott gyógyszerek (szalicilátok/szalicil-amid).
* paracetamol-tartalmú gyógyszerek vagy meghülés és influenza esetén alkalmazott orrdugulás-csökkentők.
* a mütéti altatáshoz használt, halogénezett anesztetikumok.
* flukloxacillin (egy antibiotikum), mivel fennáll egy azonnali kezelést igénylő vér- és folyadékrendellenesség (emelkedett anionréssel járó metabolikus acidózis) kialakulásának jelentős kockázata, különösen súlyos vesekárosodás, szepszis (olyan állapot, melyben baktériumok és az általuk termelt toxinok keringenek a vérben, ami szervkárosodáshoz vezet), alultápláltság vagy alkoholizmus fennállása esetén, illetve a paracetamol maximális napi adagjainak alkalmazása mellett
* ha Önnél vizeletvizsgálatot végeznek, tájékoztassa orvosát, hogy ezt a gyógyszert szedi.

A Neo Citran kapszula egyidejü bevétele étellel, itallal és alkohollal
Ne igyon alkoholt, amig a gyógyszert szedi!
Ez a gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.

Terhesség és szoptatás
Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha terhes, vagy ha szoptat!

A készitmény hatásai a gépjármüvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a készitmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjármüvet, illetve ne kezeljen gépeket.


3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leirtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készitmény ajánlott adagja
50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők:
* 2 kapszula 4-6 óránként, szükség szerint.
* A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 6 kapszulát (2 kapszula naponta 3 alkalommal) (ez 3000 mg paracetamolnak, 36,6 mg fenilefrin-hidrokloridnak és 600 mg gvajfenezinnek felel meg).
* Újabb adagot csak az előző adag után 4 óra elteltével vegyen be. A tünetek kezeléséhez a legkisebb hatásos adagot a lehető legrövidebb ideig kell alkalmazni.
* A készitményt 3 napnál tovább ne szedje. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kiséri.

A készitmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

Az itt feltüntetett adagot ne lépje túl.

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél
A készitmény 16 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén nem alkalmazható.
A készitmény nem alkalmazható olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

Májbetegek
Károsodott májmüködésü betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 4 kapszulát (az egyes adagok bevétele között legalább 8 óra eltelt idő szükséges).

Vesebetegek
Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A gyógyszertárakban a megfelelő készitmények elérhetőek.

Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?
Szájon át történő alkalmazásra.
Egészben, szétrágás nélkül kell bevenni egy pohár vizzel.

Ha az előirtnál több Neo Citran kapszulát alkalmazott
Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata.

Ha elfelejtette alkalmazni a Neo Citran kapszulát
Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye be amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a következő adag bevételének ideje. Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint. Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot (4 kapszula) a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, igy ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

HAGYJA ABBA a Neo Citran kapszula alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz, ha az alábbiakat tapasztalja:
* allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc vagy a száj bedagadása,
* bőrkiütés (ezen belül csalánkiütés, viszketés), bőrpir,
* hámlás, hólyagok, sebek, fekélyek a szájban,
* vérrel kapcsolatos problémák, ezen belül szokatlan vérzés vagy véraláfutás,
* bőr vagy szem sárgás elszineződése (sárgaság), mely májbetegségre utalhat.
A fenti mellékhatások ritkák (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) vagy nagyon ritkák. Különösen a súlyos bőrreakciók nagyon ritkák (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet).

Az alábbi mellékhatások ritkán vagy nagyon ritkán fordulhatnak elő (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet vagy 10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet). Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát:
* gyomorfájás vagy hasi panaszok (hasmenés, hányinger és hányás)
* fejfájás vagy szédülés
* emelkedett vérnyomás, erős szivdobogás, gyors szivverés
* alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység vagy zavartság
* légzési nehézség
* tág pupilla, magas szemnyomás,
* fájdalmas vizeletürités, vizeletüritési problémák.

Májproblémák, beleértve a májfunkciós tesztek kóros eredményeit nagyon ritkán fordulnak elő.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A buborékcsomagoláson és a dobozon feltüntetett lejárati idő ?Felh.:? után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvizbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegitik a környezet védelmét.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Neo Citran kapszula?
- A készitmény hatóanyagai: paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és gvajfenezin. 500 mg paracetamolt, 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot (ami megfelel 5 mg fenilefrinnek) és 100 mg gvajfenezint tartalmaz kapszulánként.
- Egyéb összetevők: kroszkarmellóz-nátrium, kukoricakeményitő, nátrium-lauril-szulfát, talkum, magnézium-sztearát
A kapszulatok összetevői: zselatin, indigókármin (E132), titán-dioxid (E171), kinolinsárga (E104), eritrozin (E127).

Milyen a Neo Citran kapszula külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Kemény zselatin kapszula: fehér vagy csaknem fehér, nagy aggregátumoktól és szemcsés szennyeződésektől mentes porral töltött zöld áttetsző alsórészü és kék átlátszatlan felsőrészü, "0" méretü kemény zselatin kapszula.

8 vagy 16 db kemény kapszula buborékcsomagolásban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja
Haleon Hungary Kft.
1124 Budapest
Csörsz u. 43.
Magyarország

Gyártó
Haleon Germany GmbH,
Barthstraße 4,
80339 München,
Németország

Haleon Alcala, S.A.
Ctra. de Ajalvir, Km. 2,500
Alcalá de Henares
28806 Madrid
Spanyolország

OGYI-T-22745/03 8× PVC//Al/papir buborékcsomagolásban
OGYI-T-22745/04 16× PVC//Al/papir buborékcsomagolásban

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:
Bulgária ??????? ????? ???????? ? ??????? 500 mg/6,1 mg/100 mg ?????? ???????
Ciprus Panadol Cold & Flu & Cough
Csehország Panadol ch?ipka a ka?el
Észtország Theraflu
Görögország Panadol Cold & Flu & Cough
Horvátország Theraflu 500 mg/6,1 mg/100mg tvrde kapsule
Lettország Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg cietas kapsulas
Litvánia Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg kietosios kapsules
Lengyelország Theraflu Total Grip
Magyarország Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula
Németország OtriComplex Erkältungskapseln 500 mg / 6,1 mg / 100 mg Hartkapseln
Portugália Panadol Gripus
Románia THERAFLU R?CEAL? ?I TUSE 500 mg/ 6,1 mg/ 100 mg capsule
Szlovénia Theraflu 500 mg/100 mg/6,1 mg trde kapsule

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2024. szeptember.
6



OGYÉI/65190/2023
NNGYK/GYSZ/37477/2024

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!
Pár tornagyakorlattal enyhíthetők a menopauza tünetei, így ezek nem csak edzettséget, de jobb közérzetet is biztosítanak! A következő gyakorlatokat csak az edzettségi szintnek megfelelően s... tovább >>>


Epidemiológiai vizsgálatok bebizonyították, hogy a magas vérnyomás az egyik fő rizikótényezője a koszorúér-betegség kialakulásának. Vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a diasztolés vérnyo... tovább >>>


Adatok frissítve: 2025.04.23. 17:31:49
Családbarát munkahely
Családbarát szolgáltató hely

Minden jog fenntartva! - © 2020
Készítette: Karagity Endre
6900 Makó, Széchenyi tér 8.
+36 62/510-296
KAPCSOLAT
Személyes adatvédelem
Általános szerződési feltételek




Személyes adatvédelem
Általános szerződési feltételek









Minden jog fenntartva! - © 2020
Készítette: Karagity Endre

Adatok frissítve: 2025.04.23. 17:31:49